Kas mēs esam, no kurienes nākam un kurp ejam?

2003. gadā Kuldīgā tiek dibināts jauniešu koris, kas pēc dažiem mēnešiem ieguva nosaukumu „Meloss”. Tā dibinātāja ir Vita Čakle.

Līdzās korim lēnām, bet mērķtiecīgi sāk veidoties arī jauktais ansamblis un zēnu ansamblis. Jauktais ansamblis pirmo reizi datēts 2005. gadā, kad veiksmīgi piedalās konkursā „Jaunās Zvaigznes”. Ansamblis ar dziesmu „Sena kalpu dziesma” tiek līdz pusfinālam Jelgavā.

Drīz vien jauktais ansamblis koncertē dažādos pasākumos.
2006. gadā ansamblis piedalās I Starptautiskajā Baltijas valstu Vokālo ansambļu konkursā. Izpildot konkursā ļoti dažāda stila dziesmas, ansamblis iegūst II pakāpi. Tā ir pirmā konkursu pieredze ansamblim.

Šajā konkursā jaukto ansambli pamana Antra Dreģe, pēc kuras uzaicinājuma 2008. gadā ansamblis iegūst unikālu iespēju piedalīties koncertuzvedumā „Mīlestības dziesmas” Doma dārzā. Koncerts tiek rīkots XXIV Vispārējo Dziesmu un Deju Svētku ietvaros. Šajā gadā Dziesmu svētku skatē ansamblis iegūst I pakāpes diplomu.

Gatavojoties XXIV Dziesmu un Deju Svētkiem ansambļa dalībnieki un Vita saprot, ka ansamblim vajadzīgs nosaukums. Tiek pāršķirstītas mūzikas vārdnīcas, domāti dažādi varianti, bet neviens tā īsti neiekrīt ne acīs, ne sirdī. Tad kādā kora mēģinājumā viena no kora dalībniecēm izmet frāzi: „Paskaties – kora „Meloss” nosaukums no otras puses sanāk „Solem”!”. Visiem ansambļa dalībniekiem tajā brīdī top skaidrs, ka turpmāk gribam, lai mūs sauc par ansambli „Solem”.

Koncerta „Mīlestības dziesmas” sagatavošanā tiek ieguldīts ļoti daudz darba un piepūles. Mēģinājumi notiek gan pašu mājās, Kuldīgā, gan Rīgā, pie režisoriem un horeogrāfa. Par spīti visam, gala rezultāts ir kas vienreizējs, un pilnīgi noteikti šis koncerts ir iespiedies katra dalībnieka atmiņā.

2009. gada jūnijā ansamblim ir ļoti smags laiks. Visiem dalībniekiem nākas atvadīties no savas otrās mammas Vitas. Bet tas kolektīvu padara tikai stiprāku un satuvina dalībniekus vēl vairāk. Pilnīgi vienprātīgi tiek nolemta, ka ansamblis turpina savu darbību, turpinot nest un parādīt to mīlestību pret dziesmu, ko iemācījusi Vita. 2009. gada rudenī, sākot jauno sezonu, ansambļa „Solem” vadību uzņemas viena no dalībniecēm – Kristīne Afanasjeva.

2010. gada pavasarī ansamblis „Solem” iestājas Latvijas Vokālo ansambļu asociācijā un jau 15. maijā piedalās asociācijas veidotajā I Latvijas Jaukto vokālo ansambļu konkursā, grupā „Ansambļi ar dalībnieku skaitu no 7–16 dziedātājiem”. 25 ansambļu konkurencē ansamblis „Solem” iegūst godpilno III vietu.

Šobrīd ansamblī dzied 13 dziesmu mīloši, draudzīgi, ar lielu darba sparu apveltīti jaunieši. Ansamblis piedalās dažādos koncertos, skatēs, pilsētas svētku koncertos utt. Kuldīgā, kā arī ārpus tās. Nav iespējams uzskaitīt, cik koncertu pavisam ir bijis, bet pats svarīgākais ir dziesma, kas vieno ansambli „Solem”.

 

2010. gada pavasarī ansamblis „Solem” iestājas Latvijas Vokālo ansambļu asociācijā!

 
   

Šobrīd ansamblī dzied 13 dziesmu mīloši, draudzīgi, ar lielu darba sparu apveltīti jaunieši. Ansamblis piedalās dažādos koncertos, skatēs, pilsētas svētku koncertos utt. Kuldīgā, kā arī ārpus tās.